Vianew-C Tüm Seçkin Eczanelerde!

Newkar İlaç'ın Yeni Ürünü Vianew-C Portakal Aroması ve Destekletyici İçeriği İle Seçkin Eczanelerde Yerini Aldı.

İçerdiği "C Vitamini | Kara Mürver | Çinko | D Vitamini Sayesinde Bağışıklık Sistemini Güçlendirerek, Gün Boyu Direnç Kazanmanızı Sağlar!

 

C Vitamini

Askorbik asit olarakta bilinen c vitamini vücutta depolanmamaktadır. Bu sebeple vücuttan atıldığı için günlük gıda ve takviye edici ürünlerden alınmalıdırKış ayları ve pandemi dönemlerinde günlük C vitamini alımını 1 g seviyesine çekmeliyiz. Bu oranda C vitamini alabilmek için yaklaşık 30 adet portakal veya 60 adet mandalina veya 1400 g yeşil biber yemeliyiz .Bu beslenme pratik olarak mümkün değildir. C vitaminini 2 nobel ödüllü Linus Pauling bağışıklığı artıran süper besin olarak tavsiye etmektedir. Nutrients dergisi tarafından yayınlanan 100 den fazla araştırmaya göre Coronadan dolayı yoğun bakıma alınan hastaların büyük kısmının kanında C vitamin seviyesinin çok düşük olduğu tespit edildiği belirtilmiştir. C vitamini kan damarlarının fonksiyonu, kemik kıkırdak , dişetleri ve dişlerin fonksiyonu için gerekli kolajen oluşumuna katkıda bulunur.Güçlü antioksidan ajan olarak serbest radikallerle savaşarak vücudu sağlıklı ve genç tutar.

 

Kara Mürver(Sambucus Nigra)

Ülkemizde Kastamonu yöresinde,Amerika ,Avrupa ve Orta Asya’da yayılış göstermektedir. Kandaki monositlerin sayısını artırdığı için güçlü bağışılık oluşturur..Bu sebeple Corona virüs e karşı etkilidir. VİRÜSLERİN dış yüzeyinde bulunan hemaglutinin proteinini ortadan kaldırır. Bu nedenle VİRÜS hücre yüzeyine tutunup hücreye giremez. Ayrıca birçok klinik araştırmada kullanan deneklerde HIV,FIV virüs antijenini azalttığı görülmüştür. Burge ve arkadaşlarının yaptığı çalışamaya göre karamürver şurubu verilen hastaların virutik ve gribal rahatsızlıkları verilmeyenlere göre 3 kat daha hızlı iyileşmiştir. Soğuk algınlığı, gribal enfeksiyonlar ve ateşli durumlarda semptomları iyileştirici ve broşiyal sekresyonu artırıcıdır.Dahili olarak ateşli, hastalıklar öksürük ve bronşit in semptomatik tedavisinde kullanılır( Prof.Dr.Canan Karaalp, Prof.Dr.Serdar Demir/FED MONOGRAFLARI).

 

Çinko

İnsan sağlığı için çok önemli mineraldir.İnsan vücudu çinkoyu depolayamadığı için günlük 8-11 mg arasında alınmalıdır. Bu oranda çinko alabilmek için yaklaşık 300 g kabak çekirdeği veya 1100 g tavut eti yemeliyiz. Ancak bu pratik olarak mümkün değildir. Çinko çocukluk, ergenlik ve gebelik döneminde gelişimi destekler. Ayrıca serbest radikallerle savaşarak bağışıklık sistemine katkıda bulunur. New York’ta hastaneye Covid-19 tanısı ile yatırılan, hidroksiklorokin ve azitromisin tedavi protokolü uygulanan hastalara günlük 50 mg çinko verilerek çinkonun etkinliği değerlendirildi. Çinko alan grupta ölüm yüzde 49 daha az, entübasyon yani solunum cihazına bağlanma durumu ise yüzde 44 daha az olarak bulundu. Çinko eksikliği boy kısalığı,tat ve koku alım eksikliği, zayıf bağışıklık sistemi gibi sıkıntılara sebep olmaktadır.

 

D Vitamini

Corona virüsten korumanın yanı sıra kemik ,kas sağlığı ve vücudumuzdaki diğer tüm fonksiyonlar için de önemli bir koruyucu faktördür. Son araştırmalar, D vitamini eksikliğini önlemenin corona virüsten ölümleri yarı yarıya azaltabileceğini, corona virüs nedeniyle oluşan yoğun bakım ihtiyacını da 25 kat düşürebildiğini gösterdi. Metropol hayatında güneşten yeteri kadar faydalanamıyoruz.D vitamini seviyelerimiz düşüyor. Kış döneminde günde 1000 IU (Ünite), hatta 2000 IU almanızın size hiçbir zararı yok, aksine faydası olacaktır. Yapılan araştırmalar, ülkemizde D vitamini yetersizliğinin yüzde 60 ila 80 oranında olduğunu göstermektedir. (Prof. Dr. Emin Ünüvar/çocuk hastalıkları uzmanı)

 


Whatsapp Destek

NewKar İlaç Tıbbi Ürünler ve Ambalaj

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?

istanbul travesti Haber |istanbul travesti Bilgi |istanbul travesti |istanbul travesti |travesti | ankara travesti|ankara travestileri |ankara travestiankara travestiistanbul travestileri|